Novinky

Povinné budou roušky i ve školách a třídách

Ministerstvo zdravotnictví od pátku nařídí nošení roušek ve školách s výjimkou prvního stupně základních škol i při výuce ve třídách. Všechny restaurace a bary budou muset být uzavřeny mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. Novinářům to dnes řekl ministr zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO). Dosud omezení pro restaurace platilo jen v Praze, Středočeském kraji a na Uherskohradišťsku.

"Epidemická situace není dobrá, epidemie nabírá na síle. Roste i počet hospitalizovaných," řekl ministr. Podle něj tak je pravděpodobné, že od pátku bude většina okresů na semaforu, který označuje regiony podle rizika nákazy covidem-19, v oranžové barvě. Tento druhý stupeň znamená počínající komunitní šíření.

Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek doplnil, že z nově diagnostikovaných případů covidu-19 pětinu případů tvořily ve středu děti školou povinné.

Zavést povinné nošení roušek ve třídách na základních, středních i vysokých školách plánovala od pondělí zavést v hlavním městě pražská hygienická stanice. Hygienici v metropoli rovněž hodlají nařídit povinnost nosit roušky při venkovních akcích nad 100 lidí. Na dnešním jednání pražských zastupitelů to řekla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová.

Nyní je v celé zemi povinnost nosit roušku ve společných prostorách škol mimo třídy, tedy na chodbách či toaletách. Praha je epidemií nejhůře postiženým regionem v Česku. Nemoc se ale rychle šíří i v dalších regionech.

Ministerstvo zdravotnictví už během týdne oznámilo, že od pátečních 18:00 zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Na akcích k sezení musí být vstupenky prodávané na konkrétní místo. Nařízení platí i pro restaurace, bary či kluby, které nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení. Ministerstvo také zpřesnilo nařízení pro nošení roušek v těchto místech. Lidé je nemusí mít jen při konzumaci, povinné jsou i u baru, pokud se nesedí.

V Česku ve středu poprvé přibylo víc než 2000 případů koronaviru za jeden den. Ve středu testy potvrdily nákazu u 2139 lidí, což je o 464 více než v úterý. Aktuálně má nákazu 17.619 lidí. Většina nakažených má lehký průběh nemoci. Počet hospitalizovaných ale roste, za poslední týden stoupl o víc než třetinu. Přibývá také lidí, kteří s covidem zemřeli.

Praha chce testovat v domovech pro seniory

Zavést povinné nošení roušek ve třídách na základních, středních i vysokých školách plánovala od pondělí zavést v hlavním městě pražská hygienická stanice. Hygienici v metropoli rovněž hodlají nařídit povinnost nosit roušky při venkovních akcích nad 100 lidí. Na dnešním jednání pražských zastupitelů to řekla ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová. Hygienici rovněž nařídí nosit roušky při venkovních akcích nad 100 lidí.

Vedení Prahy dnes s hygieniky jednalo rovněž o nutnosti testovat pracovníky v domovech pro seniory. "Aktuálně zajišťujeme možnost zajištění odběrů. Chceme zamezit, aby se nákaza covid-19 dostala do domovů seniorů, protože by to pro tuto křehkou skupinu bylo fatální," uvedl Hřib. Město již u pražských laboratoří ověřovalo možnosti spolupráce. Pozitivní odezvu zaznamenalo pouze od dvou z nich. "Z mého pohledu to vnímám tak, že jejich kapacity už jsou na hraně," dodal primátor.

Dětské roušky pro Vaše děti můžete koupit zde:

Modrá:

https://www.pecka-darky.cz/ochranne-pomucky/detska-rouska-modra--10ks-/

Růžová:

https://www.pecka-darky.cz/ochranne-pomucky/detska-rouska-ruzova-10ks--2/

 Držme spolu!!!
Povinnost nosit roušky od 1. září

Povinnost nosit roušky od 1. září ve vybranných zařízeních až do odvolání

Od 1. září budou roušky povinné v zařízeních zdravotních a sociálních služeb, ve veřejné dopravě, na úřadech či ve volebních místnostech. Kapacita hromadných akcí zůstává stejná, na vnitřní akce nad 100 osob však bude vstup pouze s rouškou.

„Roušky zavádíme od 1. září plošně jen v epidemiologicky nejrizikovějších místech. Nicméně všude tam, kde se pohybuje mnoho různých lidí a nejde dodržovat bezpečný odstup, roušky doporučujeme. Nyní je zásadní, aby lidé nezapomněli, že virus mezi námi je a jen tak nezmizí. Abychom nemuseli zavádět celostátní opatření, musíme být nyní všichni zodpovědní a obezřetní. Prosíme občany, aby dodržovali základní hygienická pravidla – mytí rukou, rozestupy od ostatních a roušky,“ apeluje ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.  

Mimořádné opatření, které zavádí povinnost ochrany dýchacích cest, se tedy od září nově vztahuje na některé vnitřní prostory staveb a veřejnou dopravu, konkrétně se jedná o:

 • zařízení zdravotních a sociálních služeb (nemocnice, ambulance, polikliniky, domovy pro seniory, stacionáře, lékárny a další zařízení),
 • úřady (místnosti určené pro kontakt s veřejností v době, kdy slouží pro tento účel),
 • veřejná doprava (MHD, meziměstská doprava, taxislužby a další),
 • vnitřní hromadné akce nad 100 osob,
 • volební místnosti.

„I nadále zachováváme nezbytné výjimky z povinnosti nosit roušku, a to u dětí do dvou let, osob s poruchou intelektu, řidičů veřejné dopravy či uživatelů v zařízeních sociální péče a v některých dalších případech,“ uvedla hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová. „Zároveň prosím občany, aby v nadcházejícím období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění dbali na vyšší hygienu rukou a zejména pokud by se necítili zdravotně dobře, zůstali doma nebo kontaktovali svého praktického lékaře,“  doplnila hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

letak_Na verejnosti bezpecne

Přehled všech platných výjimek z mimořádného opatření:

 • děti do dvou let věku,
 • osoby s poruchou intelektu, s  poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,
 • pacienty, jsou-li hospitalizovaní ve zdravotnických zařízeních lůžkové péče, a je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb,
 • zdravotnické pracovníky po dobu nezbytně nutnou, je-li to potřebné pro poskytování zdravotních služeb,
 • uživatele sociálních služeb v  zařízeních sociálních služeb, kterými jsou týdenní stacionáře, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, a v zařízeních poskytujících odlehčovací sociální služby v  pobytové formě,
 • další případy zřetele hodné, které stanoví poskytovatel zdravotních nebo sociálních služeb nebo ošetřující lékař pro pohyb a pobyt ve zdravotnických zařízení a v  zařízeních sociálních služeb,
 • osoby řídící vozidlo veřejné dopravy nebo autobus i v rámci jiné než veřejné dopravy, kdy nejsou v  přímém kontaktu s cestujícím při jeho odbavení,
 • soudce, přísedící, státní zástupce, obviněné a jejich obhájce, účastníky civilních, správních a ústavních soudních řízení a jejich zástupce, svědky, znalce, tlumočníky a další osoby, o kterých tak rozhodne soud, a to v místě a době soudního řízení,
 • osoby cestující v prostředcích veřejné dopravy a v autobusech i v rámci jiné než veřejné dopravy po dobu nezbytně nutnou ke konzumaci potravin a pokrmů včetně nápojů,
 • snoubence v průběhu sňatečného obřadu a další osoby tomuto obřadu přítomné a osoby činící prohlášení o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, a další osoby tomuto prohlášení přítomné,
 • osoby po dobu nezbytně nutnou pro pořízení jejich portrétní fotografie, popř. fotografie novomanželů, včetně společné fotografie s členy domácnosti a dalšími blízkými osobami,
 • pohyb a pobyt v  prostorech lázeňských a léčebných bazénů.

 

Článek převzat z webu ministerstva zdravotnictví, odkaz zde.

15 nevšedních tipů na dárky pro muže i ženy

15 nevšedních tipů na dárky pro muže i ženy

Jsou chvíle, kdy bychom za tip na dárek, který není tuctový a hlavně potěší, dali cokoliv. Je to taková klasická situace, blíží se narozeniny táty, svatba kamaráda nebo dokonce Vánoce a v tu chvíli naše fantazie naprosto selhává. Sepsali jsme proto pro vás pár zajímavých tipů na dárky pro muže i ženy. A přihodili jsme i několik univerzálních tipů na vánoční dárky a nějakou tu drobnost, kterou zabodujete u kamarádů.

Tipy na dárky pro muže

Pokud máte doma sportovce nebo modeláře, máte vyhráno. Vždy se dá něco vymyslet a tipy na dárky nejsou potřeba. Je ale spousta mužů, kteří žijí prací, na kolo sednou maximálně jednou za čas o víkendu a sportují nejraději z gauče. Těm se pak dárky velmi špatně vymýšlejí. Následují pak hodiny přemýšlení, co koupit, nebo hůř, bezcílné bloumání obchody.

Dá se s tím něco udělat?

Chce to trochu víc zmapovat jeho oblíbené činnosti. A vůbec to nemusí být hned koníček.

Rád vaří? Skvělým tipem na dárek pro muže, který se nebojí vstoupit do kuchyně, jsou Pecka nože v krásné dárkové krabici.

Pro nadšeného domácího kutila, ale i kutila z donucení, může být zajímavým a užitečným dárkem univerzální klíč, který si poradí s každým šroubem. Perfektní vychytávka, se kterou rozhodně uspějete.

Ukázka univerzálního klíče

 


klíč

Univerzálnímu klíči neodolá nestandardní matička ani šroub s okem na  zavěšení.

       S univerzálním klíčem utáhnete šrouby na kole a upevníte oka pro houpací síť.

 

S tipy na dárky pro muže k různým výročím je to vždy nejtěžší. I tady, ale máme jeden horký tip.

Je jedno, kolik je mu let, ale pokud je v duši stále kluk, mohou se mu líbit antigravitační modely.

Že nevíte, co to je?

Podívejte se na antigravitační tank, který umí jezdit po kolmé zdi. Pecka tip na vánoční dárek, překvapení k výročí i na kulatiny kolegy v práci.

 

Sázkou téměř na jistotu jsou typy na vánoční dárky pro muže v podobě doplňků k mobilům.

Kdo dnes ty placaté hračky nemiluje. Skvělým luxusním držákem na mobil do jeho krásného auta, mu ukážete, že myslíte na jeho bezpečí.

Nebo se podívejte na cool bezdrátová sluchátka. Svět bez drátů je trendem současné mobilní techniky.

 

 Vložit smartphone do luxusního držáku je jednoduché

     

                                                  K vložení mobilu do luxusního držáku v autě potřebujete jen jednu ruku

   width=

 width=

 

Luxusní držák, který dobře vypadá, snadno se ovládá a stačí na to jedna ruka.

 

 

Tipy na dárky pro ženy

My ženy si často myslíme, že to přece nemůže být problém vymyslet pro nás dárek. Vždyť je toho tolik, co by nás potěšilo.

Ale ruku na srdce, oni to s námi pánové často nemají vůbec jednoduché. Našli jsme pár trochu méně tradičních dárků,

které jsou našimi tipy na dárky pro ženy. Snad vám pomohou najít inspiraci.

Ženy se často starají o rodinu a domácnost a na odpočinek příliš nemyslí. To není dobře. Zajímavým tipem na vánoční dárek pro ženy nebo třeba jen tak k narozeninám je masážní přístroj na uvolnění celého těla. Pomáhá s relaxací, léčbou po zraněních, ale také s prouděním lymfy.

Máme také jeden tip na dárek pro ženy, který můžete použít po celý rok a ukázat jí tak, že ji opravdu milujete. Připravte pro ni jídlo, které miluje a zabalte jí ho do vychytané krabičky na jídlo. V té si bezpečně vezme připravené jídlo do práce a rovnou si ho v ní také může ohřát.

Stylová krabička na oběd 

lunch-box

 

Krásná a stylová krabička na jídlo, ve které jídlo rovnou ohřejete.

 

Součástí balení krabičky na jídlo je i síťový kabel a lžička.

 

 

Sladění barev v kuchyni je pro ženy téměř povinností. Dopřejte jí luxusní sadu nožů s keramickým povrchem pro zdravé vaření, které snadno sladí s ostatními spotřebiči a kuchyňským náčiním.

Naprosto bombastickým tipem na dárek pro ženu je kosmetické zrcátko s LED podsvícením. Ocení ho mladé slečny, ale i zralé dámy. Je to tak, malé zrcátko je skvělou pomůckou. A je jedno, jestli jako muž, úplně nechápete jeho význam. My ženy ho milujeme a takový dárek nás rozhodně potěší.

 

 

Skvělé tipy na vánoční dárky

O Vánocích chceme vidět úsměvy na tvářích. A pokud možno i na té naší. Jenže, těsně před svátky nám většinou dochází fantazie. Najednou zjistíme, že nám chybí drobnosti pro kamarády.

Marně hledáme tipy na dárky pro muže a zoufale projíždíme internet a hledáme jakékoliv tipy na vánoční dárky. A co si to tak trochu ulehčit.

Tipy na vánoční dárky pro hravé

Nejen děti si rády hrají. V každém z nás se ukrývá dítě a záleží jen, jak moc ho pouštíme ven. Takže pokud máte ve svém okolí tzv. hračičky, podívejte se na báječné levitující hračky. Cool tipem na vánoční dárek pro muže může být levitující helikoptéra.

Propracovaný model helikoptéry se bude nad jeho rukou sám vznášet a vypadat, jako by ho ovládal vlastní silnou vůli.

 

 Cool levitující helikoptéra má krásně vyvedené detaily !

83Levitující helikoptéra pobaví, zaujme zpracováním, ale samozřejmě úžasnými funkcemi..

 

 S levitující helikoptérou reagující na senzor zaujmete všechny hravé přátele.

 

Pro UFO nadšence je tady další tip na vánoční dárek. Během chvíle se u vás v pokoji může vznášet létající talíř-UFO, který navíc bude obdarovaný ovládat vlastní myslí.

Nebo se to tak aspoň může zdát. :-) 

 

ufo_flip_gif3

77

Sportovní tipy na vánoční dárek

Máte doma sportovce či sportovkyni? Pak máte vyhráno. Na trhu je v současnosti obrovské množství nejrůznějších doplňků, které sportování zpříjemní. My jsme pro vás vybrali dva zcela univerzální tipy na vánoční dárek, kterými potěšíte sestru, ale i kamaráda z fitka.

Sportovní náramek je takový malý poklad.

S tímto tipem na vánoční dárek zabodujete u všech. V malém náramku se ukrývají hodiny, krokoměr, měřič tlaku i tepu, ale také třeba notifikace přijatých zpráv z mobilu. Navíc můžete vybírat mezi několika barevnými variantami.

Zvolíte univerzální černou? Nebo bude ideální krásná rudá barva náramku?

 

 Sportovní náramek můžete propojit s mobilem a

nezmeškáte tak žádnou zprávu

 

 

2795-6_sportovni-naramek-m4

 

HTB1Na5BXAP2gK0jSZPxq6ycQpXaH

 

 Sportovní náramek vás upozorní na všechny důležité události, e-maily a zprávy.

 

       Sleduje váš tep, tlak, ale také upozorní na důležité informace z vašeho mobilu.

 

 

Hudba je už téměř nedílnou součástí sportování.

Vybrané skladby nám dokonce mohou pomáhat k lepším výkonům.

Našim druhým tipem na dárek pro sportovce jsou tedy skvělá bezdrátová sluchátka, která umožní maximální volnost pohybu.

201909050022186605817201909050022175820266

 

 

Tipy na vánoční dárky, které mohou zachránit život

 

A poslední univerzální tip na vánoční dárek je z košíčku vysoce praktických záležitostí. Trochu zvážníme a vrátíme se k událostem pandemie Covidu-19.

Celé období nám ukázalo, jak do dobře být včas a dobře připravený. Respektive, jaký je to průšvih, když připravení nejsme.

Pokud kolem sebe máte lidi, kteří by mohli být případným návratem covidu-19 ohroženi, nebo i jinou virovou infekcí, sestavte jim balíček pomůcek, které je pomohou ochránit.

Balíček s respirátory a rouškami s dezinfekcí je našim horkým tipem na dárek.

I když možná není hravý, může pomoci ochránit vaše blízké.

 

 

Tip na závěr – drobnost, která potěší

Na začátku článku, jsme vám slíbili i univerzální tip na dárek, který potěší kamarády.

Stylový hrníček, který si sám zamíchá nápoj, je praktický a má vtip.

Stačí jen zmáčknout jedno tlačítko. Spolehlivě zamíchá ranní kávu s cukrem a mlékem, čaj s medem, ale i odpolední milkshake.

 

                                   Hrníček, který kliknutím na jediné tlačítko promíchá nápoj.

 

 

Objevte skvělou vychytávku pro vaši ranní kávu, hrnek, který sám míchá nápoj.

 

 Hrnek pro líná rána i chvilku pohody v práci !

 

 

 

Věříme, že s našimi tipy zabodujete a užijete si skvělou oslavu nebo klidné Vánoce.